Stara Mleczarnia

Stara Mleczarnia: niegdyś budynek w którym wyrabiano produkty mleczne a obecnie komfortowy dom, to trochę młodsza od Chaty alternatywa dla gości, którzy wybrali nocleg w Siedlisku Lubicz.

kazimierz-dolny-nocleg-stara-mleczarnia

Rzut oka na historię

Przeznaczenie Mleczarni ewoluowało tak jak zmieniały się potrzeby mieszkańców posiadłości. Budynek powstał pod koniec lat dwudziestych XX wieku i od początku służył rodzinie jako dom mieszkalny. Obecny właściciel Siedliska pamięta, że w Mleczarni mieszkała jeszcze jego babcia (Stefania! Znana nam już z historii dotyczącej Starej Chaty), zaś sama mleczarnia*, czyli miejsce w którym wówczas wyrabiano produkty mleczne, stała na końcu działki. 
Niestety, inaczej niż w przypadku Starej Chaty, z oryginalną mleczarnią historia nie obeszła się zbyt łaskawie: budynek się starzał, zapadał, a kiedy ostatecznie się zawalił – babcia postanowiła o przeniesieniu mleczarni do domu. 

Co było dalej? Po paru latach czas znów dał o sobie znać. Tutaj też zniszczenie postępowało. I chociaż na początku lat osiemdziesiątych obiekt został częściowo wyremontowany to jednak gdy ta część majątku została przekazana w ręce kolejnego spadkobiercy, jego konstrukcja była już w ruinie, a zawalony dach nadawał się do całkowitej wymiany. 
Na szczęście wtedy decyzja zapadła naprawdę szybko. Obecny właściciel włożył masę pracy i energii by miejsce, które opowiada o ważnej części historii jego rodziny, wciąż mogło istnieć. W 2004 roku Mleczarnia została więc odbudowana, zmodernizowana i przekazana do dyspozycji gościom Siedliska Lubicz.

Mleczarnia dzisiaj

Dzisiaj Mleczarnia jest „kwaterą główną” naszego pensjonatu. W budynku mieści się recepcja, pokoje mieszkalne i jadalnia. Dodatkowo na parterze udostępniamy gościom przytulny pokój wyposażony w kominek, pianino i wygodne fotele. Trzeba przyznać, że pokój kominkowy świetnie spełnia się jako świetlica 🙂 Zauważyliśmy, że nasi rezydenci chętnie wybierają to miejsce by ze sobą chwilę pobyć, porozmawiać, lub po prostu popatrzeć na ogień i zrelaksować przy ciekawej książce i aromatycznej herbacie.

* oryginalną mleczarnię budowała mama Stefanii – Florentyna Kobiałka

Pokój dwuosobowy 201

Opis pokoju:

Udogodnienia:

Dodatkowe informacje:

Pokój dwuosobowy 202

Opis pokoju:

Udogodnienia:

Dodatkowe informacje:

Pokój trzyosobowy 203

Opis pokoju:

Udogodnienia:

Dodatkowe informacje:

Pokój dwuosobowy 204

Opis pokoju:

Udogodnienia:

Dodatkowe informacje:

Apartament dla czterech osób 101

Opis pokoju:

Udogodnienia:

Dodatkowe informacje:

Salon

Część wspólna do odpoczynku, relaksu i integracji dla naszych Gości.